Пошук
Посилання
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах»
Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах»

Поділитися новиною:

Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах»

12-13 грудня в місті Ірпінь Київської області відбулась національна конференція «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах», що була проведена в рамках проектів «Створення безпечного інклюзивного середовища в навчальних закладах і громадах» та «Розвиток громад в Україні шляхом реалізації програми «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

У конференції взяли участь понад 90 осіб, серед яких були загальноосвітні навчальні заклади – учасники проектів із Харківської, Київської, Полтавської, Рівненської, Донецької, Запорізької, Луганської та Дніпровської областей, освітяни міста Ірпінь, а також представники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та відділів освіти районних державних адміністрацій.

Метою конференції було обговорення досвіду діяльності громадсько-активних шкіл у контексті сучасних змін в Україні, а також використання методики «Кола друзів» для розвитку інклюзивного освітнього середовища.

В роботі конференції  взяли участь представники Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: директор Канцедал Г.В. та вчитель англійської мови Барчугіна Л.В.

Ще з 2007 року Глушківська школа реалізує ідею громадсько-активної школи через реалізацію соціально значущих проектів, працюючи над втіленням  міжнародних стандартів якості: лідерство, партнерство, волонтерство, навчання протягом життя, соціальна інклюзія, послуги, розвиток громади, залучення батьків, шкільна культура.  Великий досвід роботи школи в даному напрямку став  запорукою участі школи в проекті «Створення інклюзивного безпечного середовища в навчальних закладах і громадах», що впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Фонду відкритого суспільства (Велика Британія) та Фонду Ч.С.Мотта (США), до роботи над яким заклад було залучено Харківською академією неперервної освіти в грудні 2015 року.

Проект, яким було охоплено 9 шкіл з Харківської, Луганської, Запоріжської та Дніпровської областей, передбачав роботу за двома напрямками – це впровадження  методології «Кола друзів» та реалізацію міні-проекту, направленого на розвиток громади.

«Кола друзів» – це методологія поширення інклюзії у загальноосвітньому навчальному закладі, яка створена для підтримки дітей внутрішньопереміщених осіб та дітей,  які мають труднощі в школі через індивідуальні особливості розвитку (порушення розвитку), особисту кризу чи проблемну поведінку. Базовим принципом «Кола друзів» є мобілізація ресурсів однолітків дитини, яка переживає складну життєву ситуацію, для того, щоб підтримати її та допомогти вирішити проблеми. Під час реалізації цього проекту вчитель англійської мови Барчугіна Л.В. та практичний психолог Зудова І.С. взяли участь у 2-х навчально-практичних тренінгах, які проводив автор методики, британець Колін Ньютон разом з дружиною Джекі Ньютон, директором однієї з британських шкіл. Разом з вчителем початкових класів Рожновою І.О. наші педагоги апробували дану методику в початкових класах. В травні в м.Харків відбулась консультаційна зустріч з К.Ньютоном, на якій школи звітували про проведену роботу за даною методикою.

Під час роботи конференції Барчугіна Л.В. взяла участь майстер-класі «Цінності, що лежать в основі методики «Кола друзів», на якій представила досвід роботи школи з даного питання.

З метою реалізації міні-проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевих громад, директор школи Канцедал Г.В. та заступник директора з виховної роботи Щира А.В. відвідали навчально-практичні тренінги «Проектний менеджмент», який проводили консультанти Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».  Згідно з результатами анкетування громади протягом березня-квітня ініціативна група в складі вчителів, батьків та мешканців громади працювала над створенням міні-проекту «Створення інформаційно-комунікативного центру «Контакт»– крок до розвитку громади», який стартував у травні. А в червні на підтримку міні-проекту заклад отримав  гранд  від  Всеукраїнського  фонду «Крок за кроком» на суму 57 тис. грн., на які придбав мультимедійну дошку, ноутбук, телевізор, фотоапарат, а також 12 тис. грн. на придбання канцтоварів, витрат на друк матеріалів та солодощі.

У рамках реалізації міні-проекту в школі організовується дозвілля молоді, створено умови для використання безкоштовного Інтернету та вдосконалення навичок роботи на комп’ютері  членів громади, проводяться майстер-класи та презентації творчості народних умільців: вишивальниць, різьбярів, ковалів, художників, майстринь бісероплетіння. Також створено вже третю за рахунком поетичну збірку наших односельчан, яка є духовним надбанням нашої громади.

На другий день роботи конференції директор школи Канцедал Г.В. презентувала досвід реалізації проекту «Створення інформаційно-комунікативного центру «Контакт»– крок до розвитку громади».

Також у роботі конференції взяла участь Лідія Даниленко, доктор педагогічних наук, професор, заступник завідувача кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, яка ознайомила присутніх з досвідом формування освітньої політики в Україні в контексті децентралізації та інших змін, охарактеризувала стратегічні напрямки інноваційного розвитку освіти в Україні.  Зазначила, що громадсько-активна школа (ГАШ)  є інноваційним освітнім продуктом, тому при формуванні нової української школи громасько-активні школи найближчі до реалізації законодавчих змін у частині «Фінансове та матеріально-технічне забезпечення системи освіти».

Вагомий внесок у роботу конференції зробила міжнародний експерт Елжбета Толвінська-Кроліковська, віце-президент Фонду Освітніх Ініціатив «Мала школа» (Польща), яка у своїх виступах поділилася досвідом децентралізації польських шкіл, а також  презентувала  діяльність та перспективи громадсько-активних шкіл в Польщі.

Наприкінці роботи конференції наш колектив отримав подяку від Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» за вагомий внесок у розвиток інклюзивної освіти в Україні шляхом використання методики «Кола друзів».

Колектив Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів закликає всі навчальні заклади Куп’янського району та міста приєднуватись до руху громадсько-активних шкіл в Україні та готовий поділитись досвідом!

 

Директор Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Г.Канцедал

Альбом: Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах» Альбом: Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах» Альбом: Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах» Альбом: Участь Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів в національній конференції «Створення інклюзивного середовища в школах і громадах»
Web-адреса: vokrda.kuprda.gov.ua/news/id/9556 | Переглядів: 212Дата публікації: 14:47 19.12.2016
Версія для слабо- зорих