Пошук
Посилання
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Театралізована діяльність у дошкільному навчальному закладі
Театралізована діяльність у дошкільному навчальному закладі

Поділитися новиною:

Театралізована діяльність у дошкільному навчальному закладі

Що сталося з нашими веселими бешкетниками? Чому вони такі серйозні та виважені? Бо, настав час прем’єри, а наші малята, сьогодні, справжні артисти! Позаду вивчення тексту та репетиції, тренування водіння ляльок та контурів тіньового театру. Усі свої вміння, сьогодні малята гуртка «Театральна мозаїка» покажуть гостям та своїм друзям.

Театральна гра є багатим полем для творчості дітей, оскільки текст твору як канва, в яку діти самі вплітають нові сюжетні лінії, вводять додаткові ролі, міняють кінцівку і так далі. У театралізованій грі, образ героя, його основні межі, дії, переживання визначені вмістом твору. Уміння представляти героя твору, його переживання, конкретну обстановку, в якій розвиваються події, багато в чому залежить від особистого досвіду дитини: чим різноманітніше його враження про навколишнє життя, тим багатша уява, відчуття, здатність мислити. Для виконання ролі дитина повинна володіти всілякими образотворчими засобами (мімікою, рухами тіла, жестами, виразною по лексиці і інтонації мовою і тому подібне). Всі ці показники не складаються стихійно, а формуються в ході освітньо-виховної роботи. Вона має велике значення для розвитку особистості дошкільника не лише тому, що в ній вправляються окремі психічні процеси, але і тому, що ці процеси піднімаються на вищий рівень розвитку завдяки тому, що в грі розвивається вся особа дитини, її свідомість і мова. Саме театрально-ігрова діяльність дозволяє вирішити одне з головних завдань дошкільної освіти: опанування дітей якісною стороною мови, що має пріоритетне значення для повноцінної підготовки дитини до школи.

Театралізована діяльність є джерелом розвитку почуттів, глибоких переживань та відкриттів для дитини, що залучає її до духовних цінностей. Театралізована діяльність дозволяє формувати досвід соціальних навичок поведінки, завдяки чому, літературні твори та казки для дітей дошкільного віку завжди мають моральну направленість. Завдяки казці дитина пізнає світ не тільки розумом, але і серцем. Не тільки висловлює своє особисте відношення до добра, а й зла. Улюблені герої становляться прикладами для наслідування і ототожнення.

15 березня 2016 року на базі Курилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Калинка» Курилівської сільської ради  проведено засідання клубу творчості вихователів дошкільних закладів Куп’янського району за темою «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами  театральної діяльності».

У заході прийняли участь методист з дошкільної освіти інформаційно-методичного центру відділу освіти Куп’янської районної державної адміністрації Давиденко Т.М., вчитель-логопед відділу освіти Зудова Л.В., вихователі дошкільних навчальних закладів Купянського району.

         Під час роботи клубу творчості, учасники мали змогу зануритися у надзвичайний світ театру. Вихованці дошкільного закладу показали гостям різні види театральної діяльності. Діти середньої групи  (вихователь Кобилкіна Т.В., музичний керівник Костенко І.І.) підготували  тіньовий театр «Колобок», декорації та атрибути були виготовлені працівниками закладу. Малята дуже відповідально поставилися до своїх ролей із задоволенням їх виконували.

         Діти старшої групи (вихователь Приходько В.М., музичний керівник Костенко І.І.) представили глядачам  дві вистави: ляльковий театр « Кожна пригода - дітям наука» (автор Кобилкіна Т.В.), в якому показали уміння водити ляльок, емоційно та інтонаційно виразно озвучували свої персонажі та драматизацію «К гостях у казки» (автор Приходько В.М), де діти виявили артистичні здібності, уміння представляти героя казки, його переживання, входити  в  образ, перебувати  в ньому до  кінця  театралізованого  дійства тощо.

         Вчитель-логопед Зудова Л.В. провела для вихователів майстер-клас «Театралізація, як універсальний засіб підвищення компетентності педагога по розвитку  мовленнєво-творчої діяльності дитини» під час якого вихователі отримали  теоретичні та практичні знання щодо розвитку мовлення дітей (артикуляційні, мовні вправи тощо).

Системний підхід до організації театралізованої діяльності надає змогу набути їй певної моральної спрямованості, діти стають впевненими у собі, творчо використовують набуті знання й уміння в інших видах діяльності. Можуть творчо самовиражатися, використовувати прийоми імпровізації, перевтілення. Тому дитяча театралізована діяльність – це мистецтво за формою, суспільна діяльність за змістом і навчання за суттю.

                     Завідувач Курилівського дошкільного навчального закладу

             (ясла-садок) «Калинка» Курилівської сільської ради Т.А. Байдак 

Альбом: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театральної діяльності» Альбом: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театральної діяльності» Альбом: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театральної діяльності» Альбом: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театральної діяльності» Альбом: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театральної діяльності»
Web-адреса: vokrda.kuprda.gov.ua/news/id/8380 | Переглядів: 172Дата публікації: 09:23 18.03.2016
Версія для слабо- зорих