Пошук
Посилання
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Рівень підвищено
Рівень підвищено

Поділитися новиною:

Рівень підвищено

З 19 по 23 квітня 2017 року у Сумській гімназії №1 пройшов фінальний етап ХІІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів.

Дебютантами цього турніру стала збірна команда Куп’янського району «Level Up» (у перекладі «рівнем вище»), до складу якої увійшли три учні Кислівської ЗОШ І-ІІІ ступенів учениця 11 класу Клімаш Аліна, учень 10 класу Пелих Дмитро, учениця 8 класу Оніщенко Софія та три учні Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів учениці 11 класу Росенко Катерина, Шведун Дарина, учень 9 класу Гребенчук Максим. 

Керівником команди була заступник директора з виховної роботи Кислівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Оніщенко Олександра Ігорівна, яка разом з вчителем української мови та літератури Глушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новіченко Галиной Йосипівной підготувала гравців до фінальний етапу ХІІІ Всеукраїнського турніру  юних журналістів.

Фінансування учасників турніру було здійснено відповідно районної Програми «Обдарована молодь Куп’янщини на 2013-2017 роки».  

У  день від’їзду учасників природа влаштувала для них справжнє випробування. Здавалося, повернулася зима, яку ніхто не чекав. Не дивлячись на всі перешкоди, завдяки працівникам Південної залізниці, команді вдалося вчасно приїхати до м. Суми на урочисте відкриття турніру  юних журналістів (ТЮЖ). Варто зазначити, що місто зустріло гостей привітною, сонячною, теплою погодою.

Кожного року кількість команд-учасниць ТЮЖ зростає, але цього року вона стала рекордною – 23 команди. З усіх куточків України до Сум з’їхалися майбутні «акули пера» з Харкова та Харківської області, Краматорська, Луганська, Луцька, Львова, Миргорода , Черкас, Шостки, Житомирщини, Хмельниччини.

На урочистому відкритті учасників фінального етапу Всеукраїнського турніру привітали заступник голови Сумської обласної ради Подопригора Микола Анатолійович , методист Інституту модернізації змісту освіти Кучер Вікторія Василівна, директор гімназії Бондарєва Катерина Іванівна. Весь захід супроводжувався цікавими виступами вихованців Комунального закладу Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Були представлені члени журі – відомі журналісти, радіо- і телеведучі, редактори, кореспонденти, викладачі журналістики провідних ВНЗ України. З привітальним словом до тюжівців звернувся голова журі, генеральний директор телеканалу «Тоніс», заслужений журналіст України – Олександр Бутко.

Протягом наступних днів у стінах Сумської гімназії № 1 проходила справжня журналістська битва за місце у півфіналі. Нашій команді «Level Up» вдалася показати свої вміння у чотирьох іграх з командами «Березове диво» (Хмельницька обл.), «Gloria Press» (м. Черкаси), «Четверта влада – це ми!», «Lingva», «Скрепка-Альфа», «Скрепка-Бета» (м. Харків), «Імпульс»           (м. Суми), «Парадокс» (м. Краматорськ), «Вовк» (Первомайський р-н), «Гранослови» (м. Шостка), «ТВ-ікс» (Новоград-Волинський р-н) та з чемпіонами  турніру «Четверта влада» (м. Луцьк).

Молоді майбутні журналісти шукали відповіді на актуальні питання для журналістики та для всіх українців: як відрізнити фейк від правди; як боротися з плагіатом; блогерство – це журналістика чи хобі; як повинен вести себе журналіст не лише на медіа-заході, а й під час мітингу та у зоні бойових дій; як діяти при виявленні факту корупції; чи потрібна журналістиці така забава як лайв-стрім; як проводити журналістські розслідування; якими законами регулюється діяльність журналіста та багато інших.

Учасники команди кожного раунду мали змогу виступити в одній з чотирьох ролей: Доповідача, Опонента, Рецензента, Спостерігача. Капітан команди «Level Up» Клімаш Аліна постійно надихала свою команду на бажання завжди бути рівнем вище. Росенко Катерина та Шведун Дарина були опорою команди, приходили на допомогу в будь-яку хвилину.

Членами журі була відмічена згуртована  гра команди Куп’янського району, яка влучно знаходила відповіді на всі запитання своїх опонентів та показала високий рівень підготовки.

Окремо від раундів Гребенчук Максим виконував завдання творчого конкурсу – проведення репортажу, інтерв’ю та бліц-опитувань, написання статей, звітів і заміток.

На жаль, відсутність досвіду  завадили нашій команді пройти до півфіналу.  Тож наступного дня, коли змагання серед команд, які війшли до півфіналу продовжувались, ми відправилися за приємними враженнями. Для нас була організована екскурсія гостинним містом. Однак наші  тюжівці не просто гуляли Сумами та пізнавали історію міста. Оніщенко Софія та Пелих Дмитро робили відео-  та фоторепортаж і проводили різноманітні бліц-опитування сумчан. Подібна робота надає натхнення на нові звершення. Адже для нас все ще попереду!

Також 20 квітня ми відвідали Сумський академічний театр ім. М. С. Щепкіна, а саме авангардну виставу без слів за повістю Миколи Гоголя «Шинель», яка незабутньо вразила всіх глядачів.

21 квітня після гри для учасників турніру був проведений  майстер-клас з журналістики від українського співака, поета, композитора, педагога, журналіста, Лауреата Національної премії імені І. Франка та інших літературних премій та конкурсів, Народного артиста України Анатолія Матвійчука.

23 квітня всі команди спостерігали за запеклою грою фіналу, до якого увійшли три  команди з Харкова та одна з Луцька. Перемогу здобула  «Четверта влада» (м. Луцьк).

Після фінальної гри   відбулося урочисте закриття турніру, на якому  учасників нагороджено  дипломами, сувенірами та подарунками від телеканалу «Тоніс»,  організаторів ВТЮЖ Сумської гімназії №1. Керівникам вручені подяки за якісну підготовку команд, а спонсорам – за підтримку талановитої молоді.

Щасливі, з новими враженнями та знайомствами, цінними знаннями та досвідом ми повернулися на Куп’янщину.

Учасники команди «Level Up», їх батьки, адміністрації Глушківської та Кислівської ЗОШ І-ІІІ ступенів висловлюють безмежну подяку Куп’янській районній державній адміністрації, відділу освіти за підтримку та допомогу обдарованій молоді в реалізації своїх здібностей і мрій.  Особливу вдячність висловлюємо  начальнику вокзалу станції Харків-Пасажирський Чалому Леоніду Григоровичу, черговим по вокзалу, які забезпечили оптимальні умови під час поїздки. Також дякуємо всім, хто вірив у наших учнів, які ще не раз покажуть, як це бути НА РІВЕНЬ ВИЩЕ. 

 

Заступник директора з виховної роботи Кислівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник команди  О.Оніщенко.

Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено Альбом: Рівень підвищено
Web-адреса: vokrda.kuprda.gov.ua/news/id/10222 | Переглядів: 189Дата публікації: 16:18 25.04.2017
Версія для слабо- зорих