Пошук
Посилання
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Про проведення та результати ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2017 року
Про проведення та результати ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2017 року

Поділитися новиною:

Про проведення та результати ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2017 року

Вперше в історії Куп'янського району Черненко Владислав, учень 11-го класу Подолянської ЗОШ І - ІІІ ступенів Куп'янської районної ради Харківської області, став переможецем IV етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки.

       IV заключний етап ХХ ювілейної Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки проходив  з 27 по 31 березня у м. Львові. У  олімпіаді взяли участь 97 учнів 9-11-х класів з усіх областей України та м. Києва. Вперше учасником олімпіади всеукраїнського рівня став учень  11-го класу Подолянської ЗОШ  І-ІІІ ступенів Куп’янської  районної ради Харківської області Черненко Владислав.

      Урочисте відкриття відбулося 27 березня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасників олімпіади привітала голова оргкомітету, директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, яка побажала учасникам успіхів, плідної та результативної роботи та зазначила: «Сьогодні усі, хто бере участь в олімпіаді – уже переможці. Ви гордо представите себе, своє місто і область, й усі ваші зусилля будуть спрямовані на досягнення нових вершин».

       До привітань учасників ХХ Всеукраїнської олімпіади з економіки долучилися також завідувач кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, професор Надія Гражевська, кандидат економічних наук, професор кафедри обліку і аудиту Національного університету «Львівська Політехніка», учасник першої олімпіади з економіки Любомир Пилипенко, а також представник бізнесу та банківської сфери, серед яких випускники Львівського університету – Андрій Худо, Ростислав Дюк та інші. Виступила Олена Решетняк, яка започаткувала першу олімпіаду з економіки в Україні. Вона зазначила: «Нас надихнула ідея становлення економіки в школах як науки про вибір. А відтак, для реалізації такого задуму потрібно було забезпечити вчителів певними економічними інструментами, і у нас все вийшло. Вони навчили своїх учнів бути грамотними  споживачами, успішними виробниками і відданими громадянами України».

     Під час урочистого відкриття IV етапу ХХ Всеукраїнської олімпіади учасників та усіх присутніх привітав мистецький колектив Університету – ансамбль пісні і танцю «Черемош», а студенти кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв представили усім шанувальникам мистецтва неперевершені хореографічні мініатюри.

      Підсумки олімпіади засвідчили високий рівень знань та вмінь учнів при виконанні завдань,  а також професіоналізм педагогів, які доклали максимум зусиль для підготовки учнів до змагань, оптимально використовуючи з цією метою власний досвід та можливості позакласної фахової роботи. Найкращі результати показали учні Харківської, Івано-Франківської, Рівненської  областей. Команда Харківської області отримала кубок за командну перемогу: з п’яти учнів четверо стали переможцями – 2 отримали дипломи І ступеня, 2 – дипломи ІІІ ступеня. Перехідний символічий кубок з економіки був вручений методисту  Закарпатського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, адже наступного року Всеукраїнська учнівська оліміпіада буде проходити в м. Ужгороді. Всім учасникам були вручені дипломи, цінні подарунки. 

     Серед призерів цієї олімпіади – учень 11-го класу Подолянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черненко Владислав, він посів ІІІ місце. Підготувала учня керівник гуртка РБДЮТ, учитель Подолянської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Юр’єва Ольга Семенівна. Варто відзначити, що серед учасників олімпіади були переважно учні профільних економічних або математичних класів гімназій, ліцеїв. А Владислав – учень звичайної сільської школи. Його приклад ще раз підтверджує загальновідому річ – немає нічого неможливого, якщо є бажання досягти вершини, треба просто працювати, працювати, працювати. Влад йшов до свого успіху три роки, уперто вивчав економічні закони, знаходив шляхи рішення економічних проблем та розв’язував задачі. Три роки він перемагав на районних олімпіадах з економіки ( слід зазначити, що викладання економіки в школі починається лише в 11-му класі), в 10-му класі виборов І місце на обласній, успішно пройшов відбір на ІV етап, але місце в команді Харківської області було довірено учневі харківської гімназії. У  цьому навчальному році Владислав знову перемагає  на обласному етапі і його включають до складу команди на ІV етап. Своїм успішним виступом у Львові хлопець доводить – він добре знає економіку і на рівних може конкурувати з кращими знавцями цього предмету в Україні.

     У 2017 році Черненко Владислав став переможцем в обласних етапах  Всеукраїнських олімпіад і з інших предметів: ІІ місце – з географії та ІІІ місце  -  з історії. 

Бажаємо подальшого успіху Владу у  навчанні та можливості реалізувати свої знання в житті!

 

Заступник начальника відділу освіти                                            В.Балабай

 

 

Альбом: Про проведення та результати ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2017 року Альбом: Про проведення та результати ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2017 року
Web-адреса: vokrda.kuprda.gov.ua/news/id/10133 | Переглядів: 272Дата публікації: 10:20 07.04.2017
Версія для слабо- зорих